Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJeśli chcesz pracować w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-07-03 12:57:21
kanada, praca, świadczenia socjalne, zawody

Polacy, którzy chcą wyjechać do Kanady w celu podjęcia zatrudnienia, muszą ubiegać się o wizę z prawem do pracy.

 

 

 

Pozwolenie na pracę można otrzymać w Ambasadzie Kanady w Warszawie. 

2 kwietnia 2008 r. podpisano umowę o zabezpieczeniu społecznym między Rzeczpospolitą Polską i Kanadą. Umowa ta ma na celu m.in. uchronienie przed obowiązkiem podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne.

14 lipca 2008 r. Polska i Kanada podpisały natomiast umowę o wspieraniu mobilności młodych obywateli. Ma ona uprościć procedury wyjazdowej dla osób w wieku od 18 do 35 lat, w tym absolwentów szkół wyższych, które zamierzają odbyć praktyki zawodowe w Kanadzie (lub Polsce), zrealizować tam część swojego programu studiów; przebywać w celach szkoleniowych i poznawczych oraz podjąć czasowe zatrudnienie lub przebywać w celach kulturalnych lub poznawczo-turystycznych oraz podjąć pracę. W myśl przepisów pobyt na terenie Kanady (lub Polski) może trwać jeden rok. Obywatele Polski wyjeżdżający do Kanady, który posiadają list polecający lub wizę, w dniu wjazdu do Kanady dostaną zezwolenie na pracę, ważne przez okres ich legalnego pobytu w tym kraju.

 
Źródło: MSZ
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert