Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaport na temat sytuacji w sektorze rolno-spożywczym Kanady

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-12-16 16:27:22
wphi montreal, kanada, kanadyjski sektor rolno-spożywczy

Ministerstwo Rolnictwa i Sektora Rolno-Spożywczego Kanady przygotowało raport na temat aktualnej sytuacji i perspektyw dalszego rozwoju sektora rolno-spożywczego Kanady.

Zgodnie z ocenami autorów raportu aktualna sytuacja finansowa kanadyjskich rolników jest korzystna (ocenia się, iż nominalny poziom dochodów netto osiągnie po raz kolejny rekordowy poziom, wyższy od ubiegłorocznego, który ukształtował się na poziomie 15 mld CAD) – co jest spowodowane przede wszystkim niskimi kosztami zakupu paliw oraz deprecjacją dolara kanadyjskiego, uderzającą w import żywności z USA. Ponadto analitycy przewidują, iż w średniej perspektywie czasowej sytuacji producentów żywności w Kanadzie będzie się umacniała w związku ze spodziewaną poprawą koniunktury na świecie, wzrostem dochodów klasy średniej w krajach rozwijających się i wynikającym z tego wzrostem zapotrzebowania na żywność.

Raport obejmuję analizę uwarunkowań makroekonomicznych, koniunktury na podstawowe towary na światowych rynkach oraz sytuacji finansowej kanadyjskich gospodarstw rolnych. Zawiera on także dane statystyczne (bieżące oraz prognozowane) na temat uprawy podstawowych artykułów rolnych, hodowli zwierząt, produkcji artykułów spożywczych, handlu towarami rolnymi, dynamiki cen na podstawowe towary rolno-spożywcze oraz konsumpcji podstawowych artykułów spożywczych w Kanadzie.

Szczegółowe informacje w raporcie „Canadian Agricultural Outlook. 2016” (dokument do pobrania poniżej).

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu
Pliki do pobrania

Raport
pdf | 3.1 MB
Pobierz
Zalacznik - aneks statystyczny
pdf | 2.55 MB
Pobierz