Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSystem opieki zdrowotnej w Kanadzie.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-08-22 22:09:13
wphi montreal, kanada, kanadyjski system ochrony zdrowia, ochrona zdrowia w kanadzie, służba zdrowia w kanadzie, finansowanie słuzby zdrowia w kanadzie

Informacja na temat organizacji i finansowania sektora ochrony zdrowia w Kanadzie

Zarządzanie infrastrukturą opieki zdrowotnej w Kanadzie znajduje się w gestii władz poszczególnych prowincji i terytoriów. Wydatki na opiekę szpitalną i powstawanie nowych jednostek opieki zdrowotnej różnią się w zależności od regionu i są uzależnione m.in. od struktury demograficznej danej prowincji czy terytorium.

Wydatki na opiekę zdrowia w Kanadzie wyniosły w 2015 r. 220 mld CAD, co stanowiło prawie 11% PKB. Największy udział w tych wydatkach mają koszty finansowania infrastruktury medycznej (szpitale 29.5%) oraz leków (15.7%). Publiczna służba zdrowia jest finansowana z funduszy rządowych oraz prowincjonalnych. Władze lokalne mogą nakładać dodatkowe opłaty w celu zapewnienia tzw. świadczeń dodatkowych, ale nie może to ograniczać prawa ludności do niezbędnych, podstawowych zabiegów medycznych.

Dodatkowe informacje na temat kanadyjskiego systemu zdrowia w raporcie Canadian Institute for Health (raport do pobrania poniżej) oraz na stronach internetowych Canada's Health Care System oraz Provincial and Territorial Health Care Web Resources.

Źródło: Ambasada RP w Ottawie
Pliki do pobrania

Raport
pdf | 2.26 MB
Pobierz