Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja firm sektora kosmicznego i lotniczego do Kanady

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Zack Labieniec | 2019-04-19 04:49:19
sektor kosmiczny, lotniczy, aeromart

Organizatorem misji, która odbyła się w dniach 15 – 18 kwietnia 2019 r. był Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Polska Agencja Kosmiczna (POLSA)

W misji oprócz przedstawicieli POLSA, Ambasady RP W Ottawie, ZBH Toronto, Urzędu miasta Rzeszowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk udział wzięło sześć polskich firm:

  • AP-Tech - firma konsultingowo-projektowa i softwarowa działającej na rynku lotniskowym;
  • BlueSoft Smart Technologies Cluster- firma zajmuje się wdrażaniem technologii informatycznych z zakresu telekomunikacji, automatyki, przemysłowych systemów oświetlenia przeszkód, odnawialne źródeł energii (OZE), mechaniki oraz systemu ruchu lotniczego i bezpieczeństwa lądowego;
  • DioxidSp. Z o.o. - producent części lotniczych i oprzyrządowania;
  • Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. - PZL Mielec, spółka zależna Sikorsky Aircraft Corporation - największy w Polsce producent samolotów, rozszerzający profil produkcji o wytwarzanie struktur lotniczych i produkcję helikopterów;
  • PPW Nabor - producent precyzyjnych komponentów gumowych, gumowo-metalowych i metalowych dla przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, spożywczego;
  • SatRevolution – firma specjalizuje się w projektowaniu i seryjnej produkcji sztucznych satelitów na potrzeby międzynarodowych agencji kosmicznych oraz innych podmiotów, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego.

Misja obejmowała udział w targach i na forum Aeromart w Montrealu, gdzie do dyspozycji polskich przedsiębiorców było stoisko zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu - Zagranicznego Biura Handlowego (ZBH) w Toronto na którym odbywały się liczne spotkania i rozmowy biznesowe.

Ponadto, w dniu 15 kwietnia w Toronto na terenie Ontario Investment and Trade Centre w Toronto, odbyła się organizowana przez Kanadyjską i Polską Agencję Kosmiczną konferencja na temat badań kosmicznych, w której udział wzięli polscy i kanadyjscy naukowcy, a w dniu 17 kwietnia podczas targów Aeromart w Montrealu seminarium na temat aktualnej sytuacji w przemyśle lotniczym Polski i Czech.

Zwieńczeniem programu był zorganizowany przez ZBH Toronto event „Polish Space Industry Day” w siedzibie Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA) pod Montrealem. Wydarzenie to oprócz zwiedzania samego obiektu obejmowało seminarium na temat polskiego sektora kosmicznego, wystąpienia promocyjne przedstawicieli polskich firm oraz liczne spotkania networkingowe, B2B z ponad 10 wiodącymi kanadyjskimi firmami sektora kosmicznego i lotniczego.

IMG-20190418-WA0000

IMG-20190418-WA0005

 


IMG-20190418-WA0006
IMG-20190418-WA0010

IMG-20190418-WA0011

IMG-20190418-WA0012

 

 


 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Video Grabber DisplayPort

Equipped with a passive video splitter it can be safely installed between the computer and its sc...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-05-27 Dodał: Grzegorz Chodacki Przemysł lotniczy i kosmiczny, Statki i łodzie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Pogotowie Zamkowe Katowice

Pilnie poszukujesz ślusarza w Katowicach, który naprawi popsuty zamek? Z pomocą nadejdzie Pogotow...
Polska - Katowice 2021-09-25 Dodał: PZ Katowice Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec

Pogotowie Zamkowe Sosnowiec to profesjonaliści, którzy oczekują na to, aby Państwu pomóc. Przez w...
Polska - Sosnowiec 2021-09-25 Dodał: PZ Sosnowiec Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert