Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObecne trendy żywnościowe w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Zack Labieniec | 2020-04-10 00:39:52
żywność, trendy

Zgodnie z kształtującym się od kilku lat tendencjami związanymi ze zwiększeniem się świadomości konsumentów względem kupowanego i spożywanego jedzenia, kanadyjscy producenci oraz konsumenci coraz chętniej kierują się w stronę produktów bazujących wyłącznie na naturalnych składnikach, żywności jak najmniej przetworzonej i zwracają uwagę na ekologiczne opakowania

Produkty ekologiczne

Żywność wyprodukowana w warunkach przyjaznych środowisku, na którą składają się produkty

BIO, zdrowe przekąski, produkty bez glutenu, koszerne, a także produkty mrożone w technologii IQF (Individual Quick Frozen) - indywidualnego szybkiego zamrażania.

 

Żywność wygodna i zdrowe produkty gotowe do spożycia (ready to eat)

Żywność „wygodna” umożliwiającą przechowywanie bez konieczności jej schładzania (np. produkty suszone, pasteryzowane), cechujące się łatwością przygotowania, dobrą

wartością odżywczą i często ekologicznie pakowana, zabezpieczająca produkt przed ujemnymi wpływami środowiska oraz umożliwiająca łatwe go otwieranie i ponowne zamykanie to kolejny trend powszechnie poszukiwany przez kanadyjskich konsumentów.

 

Żywność etniczna i orientalna

Rośnie zainteresowanie potrawami i produktami z krajów leżących poza Kanadą. Popyt na „orient” toruje drogę dla firm wprowadzających na rynek składniki i dania autentycznej kuchni etnicznej. Dotyczy to także polskich producentów, których żywność cieszy się dużą popularnością na rynku kanadyjskim.

 

Sery, cydry a także piwa z mikrobrowarów

Sery pozbawione sztucznych dodatków, barwników, konserwantów i polepszaczy smaku oraz sery dla wegetarian i osób z alergią na białko zwierzęce.

Piwa z lokalnych mikrobrowarów oparte na naturalnych składnikach, czyli źródlanej wodzie, słodzie, drożdżach i chmielu, a także cydry na bazie jabłek cechują się coraz większym zainteresowaniem Kanadyjczyków.

 

Start-upy

Start-upy tworzące innowacyjne rozwiązania i nowe technologie wykorzystywane w produkcji żywności.

 

Żywność pakowana w biodegradowalne opakowania

Według opini ekspertów kanadyjski konsument coraz częściej poszukuje innowacyjnych rozwiązań z zakresu ekologicznych, bidegradalnych opakowań na produkty spożywcze. Konsumenci korzystający z pojemników na żywność coraz częściej decydują się na wybór opakowań wielokrotnego użytku, ale też opakowań jednorazowych i ekologicznych zwracając uwagę z jakiego materiału są wykonane. Inteligentne opakowania są ekologiczną alternatywą dla opakowań z tworzyw sztucznych. Dzięki ich właściwościom antybakteryjnym można znacznie ograniczyć zawartość konserwantów w produktach spożywczych.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Isotonic Drink privat Lable

WE ARE A POLISH PRODUCER OF ENERGY DRINKS IN CANS, DRINKS IN PET PACKAGING, GLASS PACKAGING, TETR...
Polska - WARSZAWA 2021-08-28 Dodał: Wojciech Kuczynski Przetwórstwo spożywcze Zobacz ofertę

Energy Drink Privat lable

WE ARE A POLISH PRODUCER OF ENERGY DRINKS IN CANS, DRINKS IN PET PACKAGING, GLASS PACKAGING, TETR...
Polska - WARSZAWA 2021-08-28 Dodał: Wojciech Kuczynski Pozostałe produkty spożywcze, Przetwórstwo spożywcze Zobacz ofertę

UNILIFT-ULA conductor rails

Conductor rails UNILIFT-UCR complies with applicable standards and regulations, is safe and relia...
Polska - Bydgoszcz 2021-08-18 Dodał: Anna Jaracz Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Produkcja i przetwórstwo metali, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert