Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski producent oprogramowania kwantowego firma BOHR otworzyła swoje biuro w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Zack Labieniec | 2018-11-16 04:49:57
start-up, oprogramowania, toronto, technologia kwantowa, sztuczna inteligencja

Tworzący algorytmy i oprogramowanie dla komputerów kwantowych polski start-up BOHR Technology wchodzi na rynek kanadyjski. Zaczyna też współpracę z głównymi graczami kanadyjskiego rynku i przy wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego w Toronto poszerza portfel klientów w Ameryce Północnej. Firma we wrześniu bieżącego roku otworzyła swoje biuro w Toronto.

Pierwszym celem międzynarodowej ekspansji firmy stała się Kanada. Ten wybór szef BOHR Witold Kowalczyk tłumaczy istnieniem w Toronto silnego ekosystemu firm rozwijających technologię kwantową i sztuczną inteligencję (AI). – Toronto to „stolica kwantowa”. Powstali tu liderzy sektora, a rosnący rynek przyciąga start-upy tworzące oprogramowanie kwantowe, a z drugiej strony klientów i inwestorów. Dla nas to szansa na pogłębienie know - how i zbudowanie sieci kontaktów”.

W Kanadzie spółka dostała się do prestiżowego akceleratora technologii Creative Destruction Lab, gdzie zrealizowała program akceleracyjny Quantum Machine Learning, korzystając z mentoringu liderów rynku technologii kwantowej i AI. Jesienią, BOHR Technology rozpoczyna kolejny etap akceleracji na rynku amerykańskim - tym razem w Dolinie Krzemowej, w USA.

Więcej informacji na temat firmy na stronie Bohr Technology: www.bohr.technology

 

Źródło: PAIH