Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrace nad zaostrzeniem przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2017-01-25 16:18:01
kanadyjska agencja ds. bezpieczeństwa żywości, cfia, bezpieczeństwo żywności

Kanadyjska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywości (Canadian Food Inspection Agency; CFIA) uruchomiła w dniu 21 stycznia 2017 r. konsultacje społeczne w sprawie planowanej zmiany przepisów z zakresu bezpieczeństwa żywności.

Proponowane zmiany zakładają konsolidację istniejących 14 przepisów w jedną regulację prawną i zakładają m.in. wprowadzenie obowiązku przeprowadzania przez producentów artykułów spożywczych kontroli produktów przed ich wprowadzeniem na rynek konsumencki w Kanadzie. Szersze informacje na temat proponowanych zmian na stronie internetowej Agencji.

Nowe przepisy mają za zadanie wzmocnienie bezpieczeństwa żywności importowanej do Kanady, a także będą mieć wpływ na standardy produktów przeznaczonych na eksport.

Konsultacje społeczne trwać będą 90 dni i zostaną ukończone w dniu 21 kwietnia 2017 r. Rejestracja online możliwa jest na stronie CFIA.

Źródło: Kanadyjska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywości

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowe...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Maszyny i urządzenia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Kwalifikacja Instalacyjna

Kwalifikacja Instalacyjna Kwalifikacja instalacyjna, obok kwalifikacji operacyjnej i procesowej,...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Wentylacja pomieszczeń czystych – usługi pomiarowe

Nawiążemy współpracę z firmami projektującymi systemy wentylacji w pomieszczeniach czystych (Clea...
Polska - POZNAŃ 2020-08-14 Dodał: Julia Żarczyńska Farmacja i biotechnologia, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert