Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWywiad z przedstawicielem polskiej firmy wchodzącej na rynek kanadyjski

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2017-01-03 17:10:01
kanada, wphi montreal, budmat

Rozmowa z Marcinem Leśniakiem, dyrektorem ds. rozwoju firmy "Budmat Bogdan Więcek" na temat planów ekspansji tej firmy na rynek kanadyjski.

Rafał Pawlak, Kierownik WPHI: - Panie Marcinie, reprezentuje Pan firmę „Budmat”, producenta materiałów budowalnych, proszę nam powiedzieć coś bliżej na temat działalności Państwa firmy i jej rozwoju.

 

Marcin Leśniak, Dyrektor ds. Rozwoju "Budmat": - Firma „Budmat” istnieje na rynku polskim od 1991 roku, początkowo jako mała firma by w perspektywie kilkunastu lat stać się liderem w branży pokryć dachowych. Obecnie zatrudniamy ok 1000 pracowników.

 

Firma specjalizuje się w produkcji blachodachówek modułowych, klasycznych, systemów orynnowania stalowego oraz PVC, profili zimnogiętych, trapezów czy też profili do suchej zabudowy

 

Dodatkowo nasza firma posiada flotę ok 250 samochodów ciężarowych świadczących usługi logistyczne po całej Europie.

 

Na dzień dzisiejszy firma prężnie rozwija się na rynkach europejskich, stale rozwijając i powiększając swoją sieć dystrybucji.

 

RP: - Jest Pan obecnie w Kanadzie, z naszych dotychczasowych kontaktów wiemy, że „Budmat” jest zainteresowany rozwojem dostaw swoich wyrobów na rynek kanadyjski. Co Państwa przekonało, iż rynek ten może być perspektywicznym dla Państwa firmy?

 

ML: - Głównym czynnikiem było to, iż Kanada należy do najdynamiczniej rozwijających się gospodarek świata, jak i fakt, że poziom dobrobytu tego kraju, wg wielu szacunków, należy również do najwyższych na świecie. Nie kto inny jak głównie zamożne społeczeństwo generuje PKB.

 

RP: - Nasza współpraca z Panem miała miejsce przy okazji największych w Kanadzie targów branży budowlanej „Building Show” w Toronto, na których skorzystał Pan z naszego stoiska do promocji wyrobów firmy „Budmat” na tych targach. Jak Pan ocenia użyteczność takiego stoiska, czy pomogło ono Panu w rozwijaniu kontaktów? I czy inne formy wsparcia Państwa firmy ze strony naszego Wydziału – takie jak chociażby przekazane dane kontaktowe do potencjalnych kontrahentów czy dane statystyczne dotyczące kanadyjskiego rynku materiałów budowlanych – były dla Państwa użyteczne?

 

ML: - Oczywiście uczestnictwo w takiej imprezie jak targi branżowe „Building Show” przyczyniają się do wzrostu rozpoznawalności danej firmy.

 

Formuła zaprezentowana przez Państwa Wydział, jak i udostępnienie przed targami informacji nt. potencjalnych firm stanowi cenne źródło informacji pozwalające na nawiązanie ciekawych kontaktów biznesowych.

 

RP: - A jakie dalsze plany związane z Kanadą? Czy podpisana niedawno umowa CETA, liberalizująca handel pomiędzy krajami Unii Europejskiej i Kanadą, Państwu pomoże po jej wejściu w życie?

 

ML: - Podpisana niedawno umowa CETA, pozwalająca na swobodny przepływ towarów pomiędzy UE a Kanadą, zapewne przyczyni się do wielu ułatwień w wymianie handlowej. Nie zapominajmy jednak, że wiele zależy od samych firm i oferowanych przez nie usług.

 

RP: - Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów na kanadyjskim rynku, nasz Wydział pozostaje do dyspozycji Państwa firmy i innych firm zainteresowanych wejściem na rynek Kanady.

 

ML: - Dziękuję serdecznie

 

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Montrealu

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna PCV

Okna pasywne w budownictwie energooszczędnym Najważniejszą zaletą budownictwa pasywnego jest w...
Polska - TORUŃ 2021-12-08 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Jak doskonale wiemy sieć internetowa daje nam ogrom możliwości w dziedzinie promocji. Wygląda to ...
Polska - TORUŃ 2021-12-07 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Podpis elektroniczny Toruń

Jak poddać weryfikacji podpis elektroniczny? Weryfikacja podpisu kwalifikowanego jest potrzebn...
Polska - TORUŃ 2021-12-07 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert