Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrognozy dalszego wykorzystania surowców energetycznych w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-10-31 19:59:18
kanada, wphi montreal, ropa naftowa, gaz ziemny, prognozy wykorzystania surowców energetycznych w kanadzie, prognozy wydobycia ropy naftowej w kanadzie, prognozy wydobycia gazu ziemnego w kanadzie

Narodowa Rada ds. Energii opublikowała swoją najnowszą prognozę na temat wydobycia i wykorzystania surowców energetycznych w Kanadzie.

W szczególności zgodnie z ocenami analityków w/w instytucji produkcja ropy naftowej w Kanadzie wzrośnie z obecnych 4 mln baryłek dziennie do 5,7 mln baryłek dziennie w 2040 r. Wzrastać ma też wydobycie gazu ziemnego – dzięki złożom łupkowym i innym niekonwencjonalnym. Obecnie Kanada produkuje ok. 160 mld m3 gazu rocznie (piąte miejsce na świecie). Ponadto zdaniem ekspertów Rady mimo utrzymania znaczącej globalnie pozycji w zakresie produkcji ropy naftowej i gazu ziemnego Kanada będzie nadal rozwijać energetykę odnawialną i dążyć do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych (obecnie Kanada jest na pierwszym miejscu wśród państw G7 pod względem produkcji energii ze źródeł odnawialnych – ok. 70%).

Dodatkowe informacje na ten temat w opracowaniu dostępnym na stronie internetowej Narodowej Rady ds. Energii.

 

Źródło: Ambasada RP w Ottawie