Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZmiany na rynku nieruchomości w Vancouver

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-09-15 19:59:21
nieruchomości, vancouver, kolumbia brytyjska, property transfer tax, podatki, ontario, the canadian real estate association

Nabywcy nieruchomości w Vancouver (Metro Vancouver*) pochodzący z zagranicy zostaną obłożeni podatkiem od przeniesienia własności w wysokości 15% wartości zakupu (Property Transfer Tax).

Władze miasta zamierzają w ten sposób obniżyć tempo wzrostu cen nieruchomości kupowanych w znacznej mierze przez inwestorów, klientów - cudzoziemców pochodzących głównie z Chin czy krajów arabskich.

W ciągu ostatnich kilku lat ceny nieruchomości w Vancouver wyraźnie rosły, a według danych kanadyjskich władz w Vancouver w zaledwie 4 tygodnie na przełomie czerwca i lipca na zakup nieruchomości cudzoziemcy wydali ponad miliard dolarów kanadyjskich.

Wprowadzone zmiany będą dotyczyć zakupu wszystkich lokali mieszkaniowych na terenie 22 dzielnic miasta Vancouver i osób chcących nabyć nieruchomość, a nie posiadających obywatelstwa kanadyjskiego lub prawa stałego pobytu, a także firm kontrolowanych przez cudzoziemców a nie zarejestrowanych na terenie Kanady.

Podobne rozwiązanie rozważają władze Mississauga w prowincji Ontario.

„Młodzi nabywcy nie są w stanie konkurować z zagranicznym kapitałem wpływającym do miasta, więc uwzględnienie tego podatku wyrównywałoby ich szanse” - mówi Asha Singh, prezydent Mississauga Real Estate Board. Według jej oceny, jedna na pięć ofert złożonych w Mississaudze na kupno domu pochodzi spoza Kanady i liczba ta stale rośnie.

Radni miasta Mississaugi i ontaryjski minister finansów Charles Sousa zapowiedzieli, że „Ontario będzie bardzo uważnie szukało sposobu zastosowania podatku od nieruchomości dla cudzoziemców” mając świadomość, że podatek ten może negatywnie wpłynąć na inwestycje w innych częściach prowincji Ontario, tych które dotychczas nie zanotowały gwałtownego wzrostu cen rynkowych.

Jak podaje The Canadian Real Estate Association (CREA) w lipcu średnia cena nieruchomości w Toronto wyniosła 656,000 CAD i była o 16.73% wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, dla porównania w Vancouver średnia cena w tym samym czasie osiągnęła 930,400 CAD i był to wzrost o 32.55%.

*okręg administracyjny, skupiający wraz z metropolią Vancouver kilka miast i mniejszych obwodów. Mieszka w nim około 2.4 mln mieszkańców, podczas gdy w samym Vancouver około 605 tysięcy.

 

Źródło: B.C. Ministry of Finance, The Globe and Mail, CBC News, The Canadian Real Estate Association (CREA)

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Protetyk Toruń

Stabilna proteza na implantach Protezy są wygodniejsze, kiedy są założone trwale w jamie ustn...
Polska - TORUŃ 2022-01-25 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach Protezy są znacznie bardziej komfortowe, gdy są ...
Polska - TORUŃ 2022-01-25 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach Protezy są zdecydowanie wygodniejsze, kiedy są p...
Polska - TORUŃ 2022-01-25 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert