Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDyskusja na temat aktualnych wyzwań dla gospodarki kanadyjskiej i światowej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-09-15 15:46:00
toronto global forum, kanada, wphi montreal, international economic forum of the americas

W dniach 12-14 września 2016 r. w Toronto odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja konferencji „Toronto Global Forum”.

W dniach 12-14 września 2016 r. w Toronto odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja konferencji „Toronto Global Forum”

Tegoroczna konferencja koncentrowała się na trzech blokach tematycznych: 1) finansach publicznych i innowacyjności, 2) energetyce, infrastrukturze i kwestiach zrównoważonego rozwoju oraz 3) przemyśle, handlu międzynarodowym oraz zarządzaniu.

Dyskusje w panelach konferencji koncentrowały się na takich kwestiach jak m.in.: dalsze kierunki w handlu międzynarodowym (liberalizm vs protekcjonizm), społeczna odpowiedzialność biznesu, bardziej zrównoważony podział dochodów w społeczeństwach, wpływ innowacyjności na działalność gospodarczą (pokonywanie barier, ale też zagrożenia dla zatrudnienia), bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i informacji finansowych, przyszłość energetyki a kwestie redukcji emisji gazów cieplarniach i ochrony środowiska, rola państwa i sektora prywatnego w rozwoju infrastruktury.

Gościem honorowym tej edycji forum była Christine Lagarde, Dyrektor Zarządzająca Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Rząd federalny Kanady reprezentowany był na konferencji przez Minister ds. Handlu Międzynarodowego Chrystię Freeland, Ministra ds. Innowacji, Nauki i Rozwoju Gospodarczego Navdeepa Bainsa oraz Ministra Infrastruktury Amarjeet Sohi.

W tegorocznej edycji konferencji wzięło udział ponad 2300 osób (w tym 103 prelegentów) z 21 krajów.

* * *

„Toronto Global Forum” uznawane jest za jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na kontynencie amerykańskim, wchodzące w skład cyklu konferencji ekonomicznych organizowanych pod nazwą „Międzynarodowe Forum Ekonomiczne Ameryk” – oprócz konferencji w Toronto organizowanych także w Miami (najbliższa, VII edycja: 19-20 kwietnia 2017 r.), Montrealu (najbliższa, XXIII edycja: 12-15 czerwca 2017 r.) oraz w Paryżu (pierwsza edycja: grudzień 2017 r.).

Szczegółowe informacje o konferencji „Toronto Global Forum” na jej portalu.

 

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Montrealu