Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska na Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratowniczych w kanadyjskim Sudbury

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-08-22 21:57:50
ratownictwo górniczo-hutnicze, kanada, sadbury, międzynarodowe zawody zastępów ratowniczych

Cztery polskie drużyny ratownictwa górniczo-hutniczego wezmą udział w Międzynarodowych Zawodach Zastępów Ratownictwa Górniczego (International Mines Rescue Competition), które odbędą się w dniach 19-26 sierpnia 2016 r. w Sadbury w prowincji Ontario.

W tym roku Polskę reprezentowały będą wyłonione w wewnętrznych eliminacjach drużyny z kopalń: Węglokoksu-Kraj (bytomska część kopalni Bobrek-Piekary), Katowickiego Holdingu Węglowego (Murcki-Staszic), Jastrzębskiej Spółki Węglowej (Pniówek), oraz KGHM Polska Miedź.

Zawody polegają na przeprowadzeniu symulowanych akcji ratowniczych, gaszeniu pożaru, teście wiedzy ratowniczej, sprawdzeniu technicznych umiejętności ratowników w zakresie obsługi sprzętu ratowniczego, aparatów powietrznych, sprzętu pomiarowego, jak również udzielania pomocy przedmedycznej.

Impreza jest doskonałą okazją do międzynarodowej integracji środowisk ratowników górniczych i wymiany doświadczeń zawodowych i służy podniesieniu kwalifikacji oraz poznaniu nowych technik prowadzenia działań ratowniczych.

Pierwsze zawody zorganizowano w 1998 r. w Stanach Zjednoczonych - zainicjował je tamtejszy odpowiednik Wyższego Urzędu Górniczego. Od tej pory odbywają się co dwa lata, ostatnie w 2014 r. zorganizowano w Bytomiu. Organizatorem zawodów była Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego przy współpracy Wyższego Urzędu Górniczego. W zawodach udział wzięły 21 drużyny z 13 państw. Na podium każdej z konkurencji znaleźli się ratownicy z Polski.

W tegorocznej edycji w Kanadzie o trofea walczyć będzie 28 ekip z 13 państw w tym 7 z Kanady. Więcej informacji dostępnych jest na stronie organizatora pod adresem: http://imrc2016.ca

Źródło: International Mines Rescue Competition, Portal Górniczy m.nettg.pl