Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUruchomienie konsultacji w sprawie kontyngentów na import serów do Kanady

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-08-22 22:03:29
kanada, wphi montreal, import serów do kanady, kontyngenty na import serów, eksport serów do kanady

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kanady uruchomiło oficjalne konsultacje w sprawie przyszłych zasad podziałów kontyngentów na import serów do Kanady.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kanady – zgodnie z wcześniejszymi informacjami – uruchomiło oficjalne konsultacje w sprawie przyszłych zasad podziałów kontyngentów na import serów do Kanady.

Udział w konsultacjach mogą wziąć wszystkie zainteresowane podmioty, w tym zagraniczni producenci serów i ich eksporterzy do Kanady. Opinie / wnioski / sugestie w tej sprawie należy składać za pomocą formularza (feedback form), dostępnego na specjalnie w tym celu uruchomionej stronie rządowej (zakładka „How do I comment?”; przed wypełnieniem formularza zalecane jest zapoznanie się z wytycznymi zamieszczonymi w zakładce „Toolkit”). Dodatkowe informacje i materiały mogą być przesyłane do Wydziału Polityki Kontroli Handlu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kanady pocztą elektroniczną (CETA.Quotas@international.gc.ca) lub pocztą na adres:

Trade Controls Policy Division (TIC)

Global Affairs Canada

125 Sussex Drive,

Ottawa, ON K1A 0G2, 

Canada

 

Opinie wnioski / sugestie należy przesyłać do 21 lipca 2016 r.

* * *

Zgodnie z “Kompleksową umową gospodarczo-handlową pomiędzy Unią Europejską a Kanadą” (zakłada się, iż wejście w życie umowy nastąpi w 2017 r.) import serów do Kanady odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach (kontyngenty bezcłowe, przy czym wysokość i zasady podziału tych kontyngentów mają ulec zmianie – informację na temat wysokości planowanych kontyngentów znaleźć można na stronie internetowej Wydziału.).

W celu wypracowania przyszłego mechanizmu podziału przewidzianych w/w umową kontyngentów na import sera na kanadyjski rynek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kanady rozpoczęło proces konsultacji tej kwestii z zainteresowanymi stronami, w tym krajami-eksporterami sera do Kanady.

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Montrealu