Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCeremonia chrztu kolejnych promów polskiej produkcji mających służyć w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-08-22 22:08:26
kanada, wphi montreal, przemysł stoczniowy, bc ferries

W stoczni „Remontowa Shipbuilding” w Gdańsku odbył się chrzest dwóch kolejnych pasażersko-samochodowych promów budowanych przez tę stocznię dla kanadyjskiego przewoźnika promowego – “BC Ferries”

W stoczni „Remontowa Shipbuilding” w Gdańsku odbył się chrzest dwóch kolejnych pasażersko-samochodowych promów budowanych przez tę stocznię dla kanadyjskiego przewoźnika promowego – “BC Ferries”.

Promy otrzymały imiona: “Salish Eagle” i “Salish Raven”.

Dodatkowe informacje na temat ceremonii chrztu w załączonym materiale prasowym „BC Ferries”.

* * *

Promy “Salish Eagle” i “Salish Raven” to dwa kolejne – po promie “Salish Orca”, którego ceremonia chrztu miała miejsce w listopadzie 2015 r. – promy budowane przez polską stocznię „Remontowa Shipbuilding” dla spółki “BC Ferries”, największego przewoźnika promowego w Ameryce Północnej.

Kontrakt na budowę najnowocześniejszych w swojej klasie promów o łącznej wartości 473 mln zł podpisano w 2014 roku. Umowa obejmuje projekt, budowę, wyposażenie, przeprowadzenie kompletnego programu prób, a także dostawę statków do portu macierzystego. Budowane przez gdańską stocznię promy zastąpią wycofywane z użytku blisko 50-letnie jednostki. Będą to pierwsze statki we flocie armatora wykorzystujące silniki Dual Fuel, które mogą być zasilane zarówno tradycyjnym paliwem (Diesel), jak i gazem (LNG). Każda z jednostek o długości ponad 107 metrów i szerokości 24 metrów będzie mogła zabrać na pokład 600 pasażerów i 150 samochodów. Wszystkie trzy promy mają zostać oddane do eksploatacji wiosną 2017 r.

Źródło: “BC Ferries”, Money.pl
Pliki do pobrania

BC Ferries - informacja prasowa
pdf | 341.65 KB
Pobierz