Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPromocja polskiego sektora meblarskiego w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-08-22 22:08:34
kanada, wphi montreal, meble, eksport polskich mebli do kanady, import mebli do kanady, canadian furniture show

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu zaprezentował ofertę czołowych polskich firm sektora meblarskiego na tegorocznych targach „Canadian Furniture Show” w Toronto.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu zaprezentował ofertę czołowych polskich firm sektora meblarskiego na tegorocznych targach „Canadian Furniture Show” w Toronto.

Na stoisku Wydziału na w/w targach prezentowane były ogólne informacje dotyczące polskiego przemysłu meblarskiego, jak również materiały promocyjne wiodących polskich producentów mebli, w tym m.in. takich firm jak: „Black Red White”, „Nowy Styl Group”, „Paged Meble” czy „Szynaka Meble”. Przedstawiciele Wydziału udzielali również informacji osobom odwiedzającym targi na temat możliwości współpracy z polskimi firmami meblowymi. Ze stoiska Wydziału do prowadzenia bezpośrednich rozmów z potencjalnymi kontrahentami kanadyjskimi skorzystali również przedstawiciele firm „Black Red White” oraz „Paged Meble”.

Stoisko Wydziału cieszyło się dużym zainteresowaniem innych wystawców i odwiedzających targi, szczególne zainteresowanie wzbudzały informacje dotyczące pozycji Polski na globalnym rynku meblowym.

* * *

Polska jest liczącym graczem na globalnym rynku meblowym - w 2015 r. była szóstym producentem mebli na świecie i trzecim światowym eksporterem mebli (główne rynki eksportowe: Niemcy, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Holandia i USA). Polski sektor meblowy obejmuje ponad 25 tys. firm (w tym blisko 100 dużych firm, zatrudniających ponad 250 osób), które łącznie zatrudniają ponad 135 tys. pracowników.

Dostawy mebli z Polski do Kanady w 2015 r. wyniosły 97,7 mln USD, co pozwoliło Polsce zająć piątą pozycję pod względem wielkości dostaw mebli do Kanady.

Canadian Furniture Show to jedne z największych wydarzeń wystawienniczych branży meblarskiej w Kanadzie, organizowane corocznie od 1972 r. W tegorocznej edycji Wystawy wzięło udział ponad 220 wystawców (pełna lista wystawców dostępna jest na portalu wystawy).

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Montrealu