Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie promujące polskich producentów żywności

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-08-22 21:42:56
wphi montreal, kanada, sial-2016, arr, żywność, promocja żywności, polsko-kanadyjska współpraca handlowa, eksport polskiej żywności, polsko-kanadyjski handel towarami rolno-spożywczymi

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Montrealu zorganizował spotkanie promujące polskich producentów żywności.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Montrealu zorganizował spotkanie promujące polskich producentów żywności.

W ramach przeprowadzonego w siedzibie Wydziału spotkania swoją działalność zaprezentowali przedstawiciele firm-uczestników zorganizowanej przez Agencję Rynku Rolnego misji gospodarczej na odbywające się w Montrealu targi rolno-spożywcze „SIAL-2016”. W szczególności swoją ofertę przedstawili przedstawiciele firm: „Agram” (mrożonki owocowo-warzywne), „Celiko” (herbaty, kawy, kisiele, kaszki, batoniki, inne wyroby), „Primart” (herbatniki, wafle, biszkopty) oraz „Spółdzielnia Pokój” (cukierki), prezentacje firm do pobrania poniżej.

Ponadto w trakcie spotkania zaprezentowano także ofertę innych polskich firm uczestniczących w targach „SIAL-2016” – firm „Grupa Sad” (owoce, soki naturalnie tłoczone), „Grupa Maspex Wadowice” (soki, makarony, sosy, przetwory, dania gotowe), oraz „Dr Gerard” (ciasteczka, wafelki, czekoladki).

Spotkanie otworzył Ambasador RP w Kanadzie Marcin Bosacki, który w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na zmiany jakościowe w polskim sektorze rolno-spożywczym i w polskiej gastronomii, a także przedstawił polskie eksportowe specjalności w obszarze żywności oraz aktualny stan i perspektywy polsko-kanadyjskiej współpracy w tym sektorze. Spotkanie prowadził Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Rafał Pawlak.

Z ofertą polskich firm zapoznało się ponad 20 przedstawicieli kanadyjskich firm (m.in. dystrybutorów towarów spożywczych), którzy po zakończeniu oficjalnych wystąpień przeprowadzili robocze rozmowy z polskimi przedsiębiorcami.

Polscy przedsiębiorcy mieli również okazję uzyskać informację na temat warunków dostaw towarów rolno-spożywczych na rynek kanadyjski (ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki Quebeku), które przedstawili im zaproszeni przez Wydział przedstawiciele sieci dystrybucyjnych, brokerzy żywności i specjaliści ds. logistyki.

* * *

Polski eksport towarów rolno-spożywczych do Kanady w ostatnich latach systematycznie rośnie. Zgodnie z danymi kanadyjskimi import towarów rolno-spożywczych z Polski do Kanady wzrósł w ciągu pięciu lat ponad dwukrotnie (o 34% w porównaniu z rokiem 2014) i wyniósł 120,72 mln CAD w 2015 r. Polski eksport towarów rolno-spożywczych do Kanady pozostaje mocno zróżnicowany. W ostatnich latach najważniejsze znaczenie w polskim eksporcie odgrywają dostawy czekolad i innych towarów zawierających kakao (15,2 mln USD w 2015 r.), wieprzowiny (11,2 mln USD), określonych napojów alkoholowych (10,3 mln USD), soków owocowych i warzywnych; marynat owocowo-warzywnych oraz przetworzonych warzy (9,0 mln USD), wyrobów cukierniczych (6,6 mln USD) oraz wyrobów piekarniczych (5,2 mln USD).

Targi The North American Food Innovation Exhibition „SIAL” należą do największych wydarzeń branży rolno-spożywczej w Kanadzie, odbywają się naprzemiennie w Toronto i Montrealu. W tegorocznej edycji swoje stoisko na targach zorganizowały wspólnie Agencja Rynku Rolnego i Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Montrealu.

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Montrealu

Pliki do pobrania

Prezentacja - Pokoj
pdf | 25.94 MB
Pobierz
Prezentacja - Primart
pdf | 1.41 MB
Pobierz
Prezentacja - Celiko
pdf | 2.39 MB
Pobierz
Prezentacja - Agram
pdf | 2.3 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Oferta stomatologa

Oferta stomatologa Oferta stomatologa Oferta stomatologaOferta stomatologa sdfgt
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Mateusz Stachowiak Mięso, Ryby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert