Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZacieśnianie współpracy na rzecz ochrony klimatu i promocji zielonych technologii w Kanadzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2016-08-22 22:10:34
kanada, wphi montreal, globe 2016, zielone technologie, ochrona klimatu

Wybrane organizacje pozarządowe, promujące w Kanadzie kwestie zrównoważonego rozwoju, zacieśniają współpracę w celu skuteczniejszego działania na rzecz ochrony klimatu i promocji zielonych technologii w Kanadzie.

Wybrane organizacje pozarządowe, promujące w Kanadzie kwestie zrównoważonego rozwoju, zacieśniają współpracę w celu skuteczniejszego działania na rzecz ochrony klimatu i promocji zielonych technologii w Kanadzie.

Podpisane przez „Cleantech CEO Alliance” (prowincja: Brytyjska Kolumbia), Ecotech Quebec (prowincja: Quebec) oraz „MaRS Cleantech” (prowincja: Ontario) porozumienie o współpracy jest ukierunkowane na skuteczniejszą koordynację działań i współpracy w/w organizacji w zakresie promowania kwestii potrzeby wzmocnienia ochrony klimatu, zielonych technologii i zrównoważonego rozwoju. Ma ono przyczynić się do przyspieszenia wymiany informacji na temat dostępnych technologii ochrony środowiska oraz służyć dzieleniu się tymi informacjami z partnerami w Kanadzie i za granicą.

Porozumienie podpisane zostało w ramach tegorocznej edycji konferencji i wystawy branży ochrony środowiska „Globe 2016” (Vancouver, 1-4 marca 2016 r.). Jest to pierwsze tego rodzaju porozumienie podpisane w Kanadzie, jednak jego strony-sygnatariusze są zainteresowani przystępowaniem kolejnych organizacji do porozumienia.

* * *

Działania podejmowane przez poszczególne organizacje pozarządowe w Kanadzie w zakresie promowania idei zrównoważonego rozwoju wpisują się w aktualną politykę w tym zakresie rządu kanadyjskiego, który kładzie istotny nacisk na kwestie energetyki odnawialnej, przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatycznym oraz równoważenia kwestii ochrony środowiska i rozwoju gospodarki, w tym energetyki tradycyjnej.

Źródło: portal „Market Wired”