Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKanadyjski Bombardier inwestuje we Wrocławiu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Rafał Pawlak | 2015-11-19 17:18:10
bombardier, inwestycje, wrocław

Firma Bombardier zamierza przez najbliższe lata zainwestować we Wrocławiu 114 mln złotych. W stolicy Dolnego Śląska kanadyjski gigant będzie produkował karoserie do swoich superszybkich pociągów.

Już w 2017 r., w zakładzie produkcyjnym Bombardiera we Wrocławiu, ruszy pełna produkcja pudeł najnowszych pociągów ICx dla niemieckich kolei Deutsche Bahn (DB). Prace wykonywane będą przy użyciu nowoczesnej technologii spawania laserowego 3D. Będą to składy nowej generacji, przeznaczone dla pociągów rozwijających prędkość do 250 km/h.

W ramach inwestycji kanadyjski koncern przeznaczy ok. 50 mln euro na rozbudowę wrocławskiej fabryki. Duża część zakładu we Wrocławiu (należącego kiedyś do Pafawagu) zostanie wyremontowana. Powstaną również zupełnie nowe hale do produkcji pudeł oraz specjalna lakiernia - łącznie będzie to ok. 19 tys. m2 powierzchni. Będzie to pierwszy zakład w Polsce spawający techniką 3D wielkogabarytowe konstrukcje.

Bombardier, który w ciągu ostatnich 3 lat zwiększył liczbę pracowników w swoich czterech zakładach w Polsce o 400 (aktualnie firma zatrudnia ich w sumie ponad 1400), w związku z planowaną inwestycją powiększy także załogę wrocławskiej fabryki, z 700 do 800 osób.

Bombardier jest największym inwestorem zza granicy z branży transportu szynowego. Firma specjalizuje się w produkcji lokomotyw, wagonów kolejowych oraz tramwajów. Bombardier Transportation Polska grupuje cztery zakłady: w Katowicach (ZWUS), gdzie projektowane są i produkowane systemy kierowania, sterowania i nadzoru ruchu pojazdów szynowych, w Łodzi (produkcja aparatury trakcyjnej), w Warszawie (Rail Engineering), które jest biurem projektowo-konsultingowym oraz we Wrocławiu.

Źródło: Bombardier Transportation Polska, tuwroclaw.com, Think Railways, Railway Bulletin

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw