Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWPHI na targach sektora ropy i gazu ziemnego Global Petroleum Show 2015 w Calgary.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-06-16 02:05:11
aktualności

W Calgary w dniach 9-11 czerwca odbyły się międzynarodowe targi sektora ropy naftowej i gazu ziemnego Global Petroleum Show 2015. Global Petroleum Show jest jednym z najważniejszych wydarzeń sektora wydobywczo-energetycznego w Ameryce Północnej skupiających producentów, inwestorów oraz firmy wydobywcze z całego świata.

W Calgary w dniach 9-11 czerwca odbyły się międzynarodowe targi sektora ropy naftowej i gazu ziemnego Global Petroleum Show 2015.

Global Petroleum Show jest jednym z najważniejszych wydarzeń sektora wydobywczo-energetycznego w Ameryce Północnej skupiających producentów, inwestorów oraz firmy wydobywcze z całego świata.

W tegorocznej edycji targów wystawcy zaprezentowali najnowsze urządzenia i technologie w dziedzinie wydobycia ropy i gazu, przetwórstwa i przesyłu ropy naftowej oraz wyposażenia dla przemysłu naftowo-gazowego. Ponadto targi skupiły agencje rządowe, inżynierów, przedstawicieli służb geologicznych i naukowców. Na blisko 70 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej udział w targach wzięło ponad 2000 wystawców z ponad 100 krajów oraz 65 tys. zarejestrowanych zwiedzających.

Polska, jako wystawca na targach, reprezentowana była poprzez stoisko informacyjne Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji KG RP w Montrealu, promujące potencjał polskiego sektora energetycznego i wydobywczego w tym Greenevo oraz firm powiązanych z tym sektorem. Polskie stoisko było chętnie odwiedzane przez przedstawicieli handlowych międzynarodowych koncernów m.in. z Państw Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, jak i kanadyjskich oraz amerykańskich dystrybutorów, producentów i pracowników branży wydobywczej.

W dniach 8 i 9 czerwca Vancouver i Calgary odwiedziła minister Katarzyna Kacperczyk - podsekretarz stanu ds. Afryki i Bliskiego Wschodu, Azji i Pacyfiku oraz Dyplomacji Publicznej i Ekonomicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP. Wizycie wiceszefowej polskiej dyplomacji towarzyszyła grupa przedstawicieli 18 firm z branży ropy i gazu, wydobywczej, hutniczej i zielonych technologii, a także delegacja biznesu z województwa podkarpackiego. Wizyta była kontynuacją działań Ministerstwa Spraw Zagranicznych mających na celu zacieśnienie współpracy gospodarczej między regionami oraz samorządami z Polski i Kanady, szczególnie jeśli chodzi o zidentyfikowanie nowych obszarów współpracy z kanadyjskimi prowincjami Alberta i Kolumbia Brytyjska. Wizyta służyła również promocji Polski i prezentacji ofert polskich przedsiębiorstw na zachodnim wybrzeżu Kanady.

Delegacja wzięła udział także w targach Global Petroleum Show, gdzie minister Katarzyna Kacperczyk odwiedziła stoisko WPHI.

W misji gospodarczej do Calgary i Vancouver uczestniczyli przedstawiciele następujących firm:

Polscy goście oprócz spotkań z przedstawicielami wielu instytucji gospodarczych z Kolumbii Brytyjskiej i Alberty oraz firm kanadyjskich, mieli okazję zwiedzić kanadyjskie siedziby KGHM International w Vancouver i ORLEN Upstream Canada w Calgary.

Wraz z targami odbyło się szereg konferencji tematycznych m.in. zorganizowana przez WPHI Montreal w ramach Country Market Presentation Theater konferencja pt.: Doing Business with Poland: Energy – Environment – Innovation na temat potencjału sektora energetycznego w Polsce oraz strategii, rozwoju i inwestycji w przesyle gazu w Polsce oraz Europie Centralnej i Wschodniej. W ramach konferencji swoje prezentacje przedstawili: I Radca p. Rafał Pawlak - kierownik WPHI w Montrealu, p. Elżbieta Kramek - Dyrektor OGP Gaz-System S.A. oraz p. Bartosz Bałabuch – Chief Specialist for LNG Terminal Funcionality Development z Polskie LNG S.A.

Wielkość kanadyjskich targów Global Petroleum Show, a także potencjał sektora ropy i gazu w Kanadzie stwarzają wyjątkową okazję dla polskich firm, nie tylko w branży ropy naftowej i gazu ziemnego, lecz również z branż pokrewnych, do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, promocji swoich produktów i usług.

Pełna lista wystawców Global Petroleum Show 2015 r. dostępna jest pod adresem:

http://globalpetroleumshow.com/whos-here/#exhibitors

Kolejna edycja targów odbędzie się w Calgary w pierwszej połowie czerwca 2016 r.

WPHI w Montrealu dziękuje wszystkim odwiedzającym polskie stoisko informacyjne oraz zaprasza polskie firmy sektora wydobywczo-energetycznego oraz zaopatrzenia wydobycia i przesyłu ropy, gazu oraz produktów naftowych do uczestnictwa w kolejnej edycji targów Global Petroleum Show 2016 r. - bezpośredniego udziału jako wystawca, delegowania przedstawicieli lub przekazywania materiałów promocyjnych.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać w WPHI w Montrealu poprzez e-mail: montreal@trade.gov.pl oraz na oficjalnej stronie internetowej: http://globalpetroleumshow.com/

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Centrum likwidacji szkód powypadkowych

Miałeś wypadek albo stłuczkę i nie wiesz co zrobić? Nic straconego! Nasz zespół zajmie się Twoim ...
Polska - Pilzno 2021-10-21 Dodał: Omega Trucks Transport i logistyka, Pozostały sprzęt transportowy, Części i akcesoria samochodowe Zobacz ofertę

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Meble na Wymiar Olsztyn – Kuchnie na Wymiar – Szafy – Meble Kuchenne Olsztyn – Abpiwek.pl

Meble na wymiar Olsztyn - Abpiwek - Ilustrujemy spółkę abpiwek z Olsztyna. Montujemy wyposażenie ...
Polska - OLSZTYN 2021-08-31 Dodał: Dorota Klonowska Wyposażenie wnętrz, Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert